Розберемо окремі нюанси укладення договорів за Постановою № 169 та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі
Переговорна процедура закупівлі 2020 та її алгоритм простіший, аніж конкурентних процедур. Попри це в ньому чимало місць, де замовник може помилитися — обґрунтування, документи від учасника, кваліфікація, відсутність підстав для відхилення за статтею 17, забезпечення. Усі застереження та поради — у цій статті.
Замовникам складно самотужки розібратися з тим, як працює ринок електроенергії в Україні 2020. Звідси й проблеми в закупівлях. Тож перш ніж закуповувати електроенергію, варто опанувати правила роботи ринку та розрахунку ціни
Закон про публічні закупівлі обмежує діяльність тендерного комітету як інституту закупівельної сфери з 1 січня 2022 року. Потім повноваження організовувати та проводити процедури закупівлі та спрощеної закупівлі переймає винятково уповноважена особа.
Іноді сторонам договору важко точно визначити кількість чи об›єм поставленого товару. У такій ситуації постачальник просить застосувати в договорі про закупівлю толеранс. Чи не буде це порушенням Закону про закупівлю?
Якщо на оголошення про спрощену закупівлю надійде лише одна пропозиція, закупівля триватиме. Коли не надійде жодної — система автоматично відмінить закупівлю. А як замовнику вирішити ситуацію, коли відбувається дві відміни поспіль?
Учасники під час відкритих торгів можуть неодноразово звернутися до Колегії АМКУ за захистом своїх прав. Покажемо, на яких етапах законодавець дозволив оскарження, який період оскарження у відкритих торгах і як можна чи не можна діяти замовнику.
Змінилася процедура притягнення до адмінвідповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Тепер виписати протокол і притягнути до відповідальності можуть безпосередньо аудитори. Чи може замовник оскаржити адмінпротокол до суду? Як не помилитися при захисті своїх прав? Читайте у статті.
Під час періоду уточнення в спрощеній закупівлі замовник отримав від учасника запитання. Чи обов’язково треба відповідати? Чи передбачена відповідальність, якщо не надати відповіді в установлений строк?
Вміння проводити процедуру відкритих торгів — одне з головних для закупівельника, який діє в межах Закону № 922. Пояснимо докладний алгоритм проведення відкритих торгів та дамо практичні поради
Мінекономрозвитку роз’яснило, за яких підстав закон змушує замовника ухвалити рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі. Розглянемо окремі нюанси такої відмови та можливості для подання оскарження рішення АМКУ.