text
Головбух: Бюджет

Як оплатити відрядження сумісників за основним місцем роботи

  • 13 жовтня 2017
  • 957

Запитання

Працівник працює в установі за сумісництвом. Його направили у відрядження за основним місцем роботи. Чи зберігається за ним середній заробіток за час перебування у відрядженні?

Відповідь

Оплачувати відрядження сумісників за основним місцем роботи не потрібно.  Бо законодавство не містить норм, що вимагали би зберігати за ними у такому разі середній заробіток.

Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59) встановлено для працівників, яких направили у службове відрядження, такий порядок оплати праці:

  • за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи;
  • відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором.

І що важливо — розмір оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (абз. 2 п. 13 розд. I Інструкції № 59).

Однак для сумісників Інструкція № 59 встановлює зовсім інше правило оплати. А саме — на час відрядження працівника-сумісника оплату праці проводить установа, що направила його у таке відрядження (абз. 4 п. 13 розд. I Інструкції № 59).

І не забуваймо головне правило нарахування заробітку сумісникам: такі працівники одержують заробітну плату за фактично виконану роботу (ст. 1021 Кодексу законів про працю України).

Тож законодавчих підстав виплачувати зарплату сумісникам за таких обставин немає.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль