Як нарахувати зарплату студенту денної форми навчання

59

Запитання

Студент, який навчається у виші на денній формі, влаштувався на роботу на умовах неповного робочого дня. У січні він має відпрацювати повну норму тривалості робочого часу. Чи може установа нарахувати йому зарплату у розмірі повного посадового окладу?

Відповідь

Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право працювати у позанавчальний час (п. 3 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII).

Якщо установа прийняла на роботу працівника за трудовим договором на умовах неповного робочого дня, то зарплату вона має нараховувати:

Премія в перший місяць роботи: на який розмір можна розраховувати

Отже, якщо особа, яка поєднує роботу в установі з навчанням на денній формі у виші, у позанавчальний час відпрацювала повну місячну норму робочого часу, їй мають нарахувати зарплату в розмірі повного посадового окладу.

Оплату праці працівникам ретельно перевіряють ревізори під час ревізії фінансово-господарської діяльності. Тож посадові особи установи, зокрема її керівник, має контролювати, аби студент виконував роботу саме у позанавчальний час.

Запізнилися з авансом. Це порушення?

Якщо ревізори встановлять, що бухгалтер нарахував студентові зарплату за час, коли той навчався в університеті, вони трактуватимуть таку зарплату як незаконну а дії бухгалтера — порушенням статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

Не бійся, та стережися, або Про матеріальну відповідальність бухгалтера

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь









© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

  • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
  • запрошення на освітні заходи
  • сповіщення про бухгалтерські новини

  • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль