Несвоєчасна виплата відпускних працівнику, який подав заяву за день до початку відпустки

217

Запитання

Чи є порушенням несвоєчасна виплата відпускних працівнику, який подав заяву на відпустку за день до її початку?

Відповідь

Фахівці Держпраці пояснили, чи може порушення терміну надання працівником заяви на відпустку слугувати захисним аргументом несвоєчасної виплати відпускних.

Конкретний перiод щорiчних вiдпусток роботодавець установлює у графіку за погодженням із працівником. Змiна термiнiв надання вiдпусток, вiдображених у графiку, може бути проведена за узгодженням сторiн трудового договору i за умови виникнення обставин, що змушують перенести щорiчну вiдпустку. Якщо працiвник просить перенести вiдпустку, наприклад за сiмейних обставин, на iнший перiод чи надати її в стислi термiни i роботодавець не заперечує щодо змiни у графiку перiоду використання ним вiдпустки, то не вбачається порушення законодавства про вiдпустки.

Розмір мінімальної зарплати у 2018 році

Утім роботодавець має виплатити заробiтну плату працiвникам за період вiдпустки не пiзнiше нiж за три днi до її початку (ст. 21 Закону Украни «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Вiдповiдно до параграфу 2 ст. 7 Конвенцiї №132 «Про оплачуванi вiдпустки (переглянута в 1970 роцi)», ратифiкованої Законом України вiд 29.05.2001 №2481-III, суми, що належать до виплати за період вiдпустки (частину), виплачуються зацiкавленiй особi до вiдпустки, якщо iнше не передбачене угодою, яка стосується цiєї особи i роботодавця.

► Відпускні та компенсація — враховуємо нові коефіцієнти

Отож, враховуючи положення названої статтi Конвенцiї i те, що конкретний перiод надання щорiчної вiдпустки або її частини узгоджується мiж працiвником та роботодавцем, за потреби отримання частини щорiчної вiдпустки у стислi термiни — в заявi працiвник може висловити своє бажання про одержання заробiтної плати за неї в термiни, визначенi мiж ним i роботодавцем.

Водночас зазначимо, що це положення можна застосовувати у поодиноких випадках, а не масово.

► Як зміняться посадові оклади держслужбовців з 1 січня 2018 року

Нагадаємо — відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі передбачена КУпАП (ч. 1 ст. 41).

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль