Відпустка без збереження зарплати: чи компенсувати

251

Запитання

Працівник установи більше року перебуває у відпустці без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції. Чи має право керівник установи зарахувати йому цей період до стажу, що дає право на щорічну відпустку? Якщо так, то чи компенсувати таку відпустку при звільненні?

Відповідь

Так, має. І компенсувати її потрібно. Пояснимо чому.

► Якщо залишилися невикористані дні відпустки

За бажанням працівника установа зобов’язана надати йому відпустку без збереження заробітної плати на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті. При цьому установа зараховує до відпустки час, необхідний, щоб повернутися до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції (п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

До стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігали місце роботи (посаду) і не виплачували зарплату за статтями 25 і 26 Закону про відпустки (п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). За період відпустки без збереження заробітної плати, яку передбачає пункт 18 статті 25 Закону про відпустки, працівник набуває право на щорічну основну відпустку.

Якщо працівник звільнятиметься з роботи, установа має виплатити йому грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки).

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь









© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

  • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
  • запрошення на освітні заходи
  • сповіщення про бухгалтерські новини

  • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль