Грошова компенсація за невикористану соціальну відпустку

710

Запитання

В установі працює жінка, яка виховує дитину-інваліда. З 1997 по 2001 рік вона не використала додаткову оплачувану відпустку. Чи має працівниця право на грошову компенсацію за цю відпустку в разі звільнення з роботи у грудні 2017 року?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

Працівниця при звільненні матиме право на грошову компенсацію за невикористані з 1997 по 2001 роки дні соціальної відпустки (25 календарних днів).

► Якщо залишилися невикористані дні відпустки

Законодавство не передбачає строку давності, після якого працівник, який має дітей, втрачає право на додаткову соціальну відпустку. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав таку відпустку за минулий рік або за кілька попередніх років, то він має право використати її.

► Розмір мінімальної зарплати 2018

Якщо ж працівник звільняється, установа має виплатити йому грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ч. 1 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

► Утримуємо зайво нараховані і виплачені відпускні

Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі (ст. 58 Конституції України). Тому тривалість невикористаних у минулі роки соціальних додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, визначайте за нормами законодавства, які були чинними на той час.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь









© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

  • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
  • запрошення на освітні заходи
  • сповіщення про бухгалтерські новини

  • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль