Чи має право працівник на щорічну основну відпустку, відпрацювавши місяць з дня укладення трудового договору?

346

Запитання

Працівника установи прийнято на роботу за переведенням. На попередньому місці роботи він отримав компенсацію за невикористану відпустку. Чи має право працівник на щорічну основну відпустку, відпрацювавши місяць з дня укладення трудового договору?

Відповідь

Ні, не має. І от чому.

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи надають працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації (ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

►Якщо залишилися невикористані дні відпустки…

Окрім цього, відповідно до пункту 16 частини першої статті 25 Закону про відпустки працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну і додаткову відпустки повністю або частково й одержали за них грошову компенсацію, за їхнім бажанням в обов’язковому порядку надають відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи до настання шестимісячного терміну безперервної роботи.

►Робота в нічний час: нараховуємо оплату правильно

Варто зауважити, що право працівника на щорічну основну і додаткову відпустки повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі.

►Яку інформацію потрібно пояснювати у примітках до річної фінансової звітності

Отже, якщо працівник отримав компенсацію за невикористану відпустку за попереднім місцем роботи, то він не має права на щорічну основну відпустку на новому місці роботи після місячного терміну. Водночас працівник має право за бажанням піти у відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь









© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

  • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
  • запрошення на освітні заходи
  • сповіщення про бухгалтерські новини

  • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль