text
Головбух: Бюджет

Працівник став сумісником: заповнюємо Звіт з ЄСВ

  • 6 грудня 2017
  • 2147

Запитання

Як відобразити у Звіті з ЄСВ, якщо працівник протягом одного місяця звільнився з основного місця роботи та став сумісником у межах однієї установи?

Відповідь

Сумісник — працівник, який крім своєї основної роботи, виконує іншу регулярну оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій самій або іншій установі, організації (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43).

►Як зміниться нарахування ЄСВ 2018 року

Працівник має право укладати трудові договори про роботу за сумісництвом в одній або одночасно в декількох установах, організаціях.

Керуючись нормами Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, заповнюємо Звіт з ЄСВ/

Якщо особа протягом одного звітного періоду (місяця) звільнилася з основного місця роботи та працевлаштувалася за сумісництвом у межах однієї установи, то в таблиці 5 робимо два записи, а саме:

  • у першому рядку у графі 7 «Категорія особи» зазначте категорію особи «1» (найманий працівник із трудовою книжкою), а у графі 11 — дату закінчення трудових відносин (звільнення з роботи);
  • у другому рядку у графі 7 зазначте категорію особи «2» (найманий працівник без трудової книжки), а у графі 11 — дату початку трудових відносин (прийняття на роботу).

►Бланки фінансової звітності

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ відомості про нарахування заробітної плати цій особі відобразіть одним рядком, а саме:

  • у реквізиті 17 зазначте суму заробітної плати (доходу), нараховану за час роботи за основним місцем працевлаштування, плюс суму заробітної плати (доходу), нараховану за час роботи за сумісництвом, а в реквізиті 22 зазначте «1» («так»);
  • у реквізиті 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» інформацію про кількість календарних днів тривалості трудових відносин зазначте лише в одному рядку, де відобразили дані про суми нарахованої заробітної плати за основним місцем роботи.
Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль