text
Головбух: Бюджет

Чи потрібно виплачувати медсестрі дошкільного закладу матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки?

  • 22 листопада 2017
  • 629

Запитання

Чи потрібно виплачувати медсестрі дошкільного закладу матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки?

Відповідь

►Надаємо відпустку вихователю, який за сумісництвом працює сестрою медичною дошкільного закладу

Сестри медичні дошкільного закладу, попри роботу в галузі освіти, не мають права на одержання виплат, передбачених статтею 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII, позаяк вони не є педагогічними працівниками.

►Три приклади розрахунку пенсії працюючим пенсіонерам

Утім, медпрацівникам державних і комунальних закладів (установ) слід виплачувати допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки. Таку норму визначено постановою Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524.

►Примеры расчета компенсации за неиспользованный отпуск при увольнении

Отже, для багатьох працівників закладів освіти й охорони здоров’я, зокрема й сестер медичних, матеріальна допомога на оздоровлення виплачується обов’язково і вона  нерозривно пов’язана із наданням щорічної відпустки.

Асигнування для виплати матеріальної допомоги на оздоровлення закладають у кошторис дошкільного закладу. При цьому кожен працівник має право на отримання лише однієї такої допомоги в межах бюджетного року. Це обов’язково враховують під час формування фонду оплати праці. Визначаючи суму матеріальної допомоги, за основу беруть посадовий оклад, затверджений у штатному розписі, та враховують усі підвищення.

►Чи надавати навчальну відпустку працівнику-суміснику?

Зауважимо, що обмежувати працівника в праві на щорічну відпустку повної тривалості більше ніж два роки поспіль заборонено. Це регламентовано статтею 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Водночас усі видатки на оплату праці, зокрема й на виплату матеріальної допомоги, можна проводити лише у межах фонду заробітної плати (ч. 1 ст. 51 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI). Тобто коли фінансів на таку виплату недостатньо або взагалі не вистачає, керівник дошкільного закладу має дотримуватися бюджетного законодавства.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися