text
Головбух: Бюджет

Що робити, коли працівник не хоче йти у соціальну відпустку

  • 11 жовтня 2017
  • 1901

Запитання

Одинока матір відмовляється використати соціальну відпустку, передбачену у статті 19 Закону про відпустки, в терміни за графіком відпусток. Чи можна до неї застосувати заходи дисциплінарного стягнення?

Відповідь

Працівник не хоче йти у соціальну відпустку? Установа не зможе його примусити це зробити.

Щоб застосувати заходи дисциплінарного стягнення до працівника, який не хоче йти у соціальну відпустку, немає правових підстав. Адже законодавство не містить вимоги прописувати період надання соціальної відпустки у графіку відпусток.

Одинокій матері надають додаткову соціальну відпустку в обов’язковому порядку протягом календарного року за її заявою (ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль