Додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з неповним робочим днем

515

Запитання

Чи має право працівниця, яка працює на 0,5 штатної одиниці бухгалтера за умов неповного робочого дня, на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

►Надаємо відпустку вихователю, який за сумісництвом працює сестрою медичною дошкільного закладу

Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюють для тих працівників, час трудового процесу яких неможливо нормувати. Робота, яку працівник виконує понад нормальну тривалість робочого часу, не вважають надурочною. Це пов’язано з колом обов’язків та обсягом виконуваних робіт (навантаженням), що, окрім тривалості робочого часу, входить у поняття міри праці.

►Додаткова відпустка за особливий характер праці працівникам з неповним робочим днем

Ненормований робочий день працівнику встановлюють з дотриманням Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.1997 № 7 (далі — Рекомендації).

Працівникам із ненормованим робочим днем установа надає щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до семи календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Ненормований робочий день не можна встановлювати для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем (п. 2 Рекомендацій). Адже тривалість неповного робочого дня фіксована.

Тож якщо працівниця працює на 0,5 штатної одиниці бухгалтера за умов неповного робочого дня, то підстав для встановлення їй ненормованого робочого дня в установи немає. Якщо ж вона працює на умовах неповного робочого тижня, то для неї можна застосовувати ненормований робочий день. А це означає, що вона має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль