Усі виплати у супертаблиці

Головбух: Бюджет

Аспірант має право на кілька академічних стипендій: чи можна виплатити

24 липня 2019
27
Середній бал: 0 із 5

Запитання

Чи можна виплатити кілька академічних стипендій, якщо стипендіат має право на їх призначення?

Відповідь

Із 2016 року діяльність у галузі підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів регламентує Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII та Порядок підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти (наукових установах), затверджений постановою КМУ від 23.03.2016 № 261.

Уряд, аби створити сприятливі умови для здобуття вищої освіти та стимулювати найбільш обдарованих студентів та аспірантів, заснував:

  • академічну стипендію Президента України студентам вишів/аспірантам та збільшив розмір стипендії — ставка викладача-стажиста, — на 25% (постанова КМУ «Про затвердження Положення про порядок призначення академічних стипендій Президента України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам» від 28.10.1994 № 744);
  • стипендію КМУ студентам вишів/аспірантам та збільшив розмір стипендії — ставка викладача-стажиста, — на 15% (постанова КМУ «Про заснування академічної стипендії Кабінету Міністрів України студентам вищих навчальних закладів та аспірантам» від 09.08.2001 № 980);
  • академічну стипендію імені М. С. Грушевського для студентів/аспірантів закладів вищої освіти та збільшив розмір стипендії — ставка викладача-стажиста, — на 15% (постанова КМУ «Про академічну стипендію імені М. С. Грушевського для студентів та аспірантів вищих навчальних закладів» від 22.02.2006 № 209).

Виплату таких стипендій виші проводять в межах свого стипендіального фонду.

Однак якщо стипендіат має право на призначення кількох академічних стипендій, йому виплачують лише одну стипендію найбільшого розміру, якщо інше не передбачає законодавство (пп. 5 п. 12 Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого Постановою КМУ «Питання стипендіального забезпечення» від 12.07.2004 № 882).

Джерело: лист МОН «Щодо порядку застосування положень чинного законодавства України в частині нарахування стипендії аспірантам» від 23.05.2019 № 1/13-314

Аспірант має право на кілька академічних стипендій: чи можна виплатити
Алла Воловенкоексперт MCFR Головбух
Уряд відновив право аспірантів на академічну стипендію. Пояснимо, як правильно нарахувати стипендію, зокрема за періоди заборгованості, а ще — утримати податки і відобразити у формі № 1ДФ.
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Дочитайте статтю після легкої реєстрації

і скачуйте ідеальні зразки заповнення
бюджетної звітності

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися