Головбух: Бюджет

Допомога по вагітності і пологах: як і коли виплачувати

  • 29 березня 2019
  • 46

Запитання

Що врахувати установі, коли вона призначає застрахованій особі (працівниці) допомогу по вагітності і пологах?

Відповідь

Установа зобов’язана надавати і оплачувати застрахованим особам матеріальну допомогу, якщо настає страховий випадок (ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105, далі — Закон № 1105).

Жінки отримують оплачувану відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами на підставі медичного висновку тривалістю:

  • 70 к. дн. — до пологів;
  • 56 к. дн. — після дня пологів;
  • 70 к. дн. — після дня пологів, якщо жінка народила двох і більше дітей або пологи були ускладнені (ст. 17 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР)

Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах (далі — декретні виплати) є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ст. 31 Закону № 1105).

Декретні виплати застрахованій особі ФСС:

  • надає — у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату зарплати за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • виплачує — в повному обсязі за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, незалежно від кількості днів її фактичного використання до пологів.

Якщо відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами надають працівниці у період її тимчасової непрацездатності, видають окремі лікарняні листи, які оплачують у загальному порядку.

Якщо період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами співпадає з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, декретні виплачують незалежно від допомоги по догляду за дитиною.

Рішення про призначення декретних приймає комісія/уповноважений із соцстрахування, призначена/обраний в установі (ст. 30 Закону № 1105).

Працівниця отримує декретні у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у встановленому КМУ порядку, не залежно від страхового стажу.

Скачати зразок довідки про страховий стаж

Однак декретні виплати не повинні:

  • перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої установа сплачувала страхові внески до ФСС;
  • бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку.

Установа має виплатити працівниці декретні в найближчий після її призначення строк, встановлений для виплати зарплати (ст. 32 Закону № 1105).

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області

Премії працівникам: під пильним оком ревізора

Преміювання працівників
Лектор: Людмила Кравченкокерівник експертної групи MCFR: Головбух
22 квітня на безплатному вебінарі відповім на запитання:
  • як і за які показники преміювати працівників;
  • чи погоджувати наказ про преміювання з профспілкою;
  • за що можна позбавити премії й коли ревізори визнають її незаконною.
Кількість місць обмежена. Відеозапис вебінару ми надішлемо вам на електронну пошту.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів та отримайте:


➤ нові КЕКВ 2019-го
➤ лайфхаки з анулювання актів ревізії
➤ понад 700 рішень щоденних робочих ситуацій
➤ користування онлайн-сервісами без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися і дочитати