Головбух: Бюджет

Розрахунок середньої заробітної плати працівника, звільненого з порушенням

  • 10 листопада 2017
  • 925

Запитання

Процедура звільнення зобов’язує установу виплатити працівнику у день звільнення всі суми, що йому належать. У разі порушення строків виплат установа має виплатити працівнику його середній заробіток. Як не вскочити у халепу і правильно розрахувати середній заробіток працівника?

Відповідь

Чіткі строки виплати звільненому працівнику, що належать йому від установи, визначено статтею 116 КЗпП. Так, виплата провадиться у день звільнення або ж, якщо в день звільнення працівник не працював, то не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок (ч. 1 ст. 116 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Про нараховані суми установа письмово повідомляє перед їх виплатою.

У разі порушення строків виплати належних звільненому працівнику сум, та за відсутності спору про їх розмір, установа має виплатити працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ч. 1 ст. 117 КЗпП).

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Відповідно до абз. 3 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100) середній заробіток відшкодовуйте на основі виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують звільненню.

Якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник не працював, середню заробітну плату розраховуйте виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Коли і протягом цих місяців він не відпрацював жодного робочого дня, візьміть до уваги встановлену йому тарифну ставку, посадовий (місячний) оклад.

Що не потрібно враховувати під час розрахунку середнього заробітку:

  • виплати, зазначені в пункті 4 Порядку № 100 (виплати за виконання окремих доручень, що не входять в обов’язки працівника, одноразові, соціальні та компенсаційні виплати, пенсії тощо);
  • виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (за час виконання державних і громадських обов’язків, щорічної і додаткової відпусток, відрядження тощо) та допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства, за час вимушеного прогулу обчислюйте за тим кодом економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ), за яким проводили б основний платіж.

Зверніть також увагу,  відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333, заробітну плату виплачують за КЕКВ 2111 «Заробітна плата».

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися