Головбух: Бюджет

Закупили товару менше, ніж передбачає договір про закупівлю. Чи вносити зміни в договір?

  • 20 лютого 2019
  • 299

Запитання

За результатами відкритих торгів замовник уклав договір про закупівлю. Утім, на практиці він закупив товару менше, ніж передбачали умови договору. Чи потрібно тепер укладати додаткову угоду на зменшення суми договору та обсягу закупівлі?

Відповідь

Договір про закупівлю сторони укладають за нормами Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України (ГК) з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Істотні умови договору про закупівлю не можна змінювати після того, як його підписали до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. До цього правила Закон № 922 передбачає окремі винятки, з-поміж них — зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника (п. 1 ч. 4 ст. 36 Закону № 922).

Якщо ж замовнику потрібно внести зміни до договору про закупівлю, він має це робити у порядку, встановленому ЦК і ГК. А саме:

  • якщо сторона договору вважає за необхідне змінити або розірвати договір, вона надсилає пропозиції про це другій стороні. Сторона договору, яка одержала таку пропозицію, повідомляє другу сторону про результати її розгляду. ГК дозволяє розглядати таку пропозицію 20 днів;
  • якщо до договору внесені зміни, зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо — з моменту досягнення домовленості про зміну договору, якщо інше не встановлює договір чи не обумовлює характер його зміни (ч. 1 і 3 ст. 653 ЦК).

Зміну або розірвання договору вчиняють у такій самій формі, що й договір, який змінюють або розривають.

Отже, сторони договору мають право вносити зміни до договору. Замовник може скористатися таким правом і зменшити обсяги закупівлі на підставі пункту 1 частини 4 статті 36 Закону № 922, якщо договір передбачає порядок таких змін.

Не зайве нагадати: якщо до договору внесли зміни — оприлюдніть на ProZorro повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю. Закон відводить для цього три дні з дня змін.

Інакше — за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі за вимогами законодавства тендерний комітет чи уповноважена особа замовника можуть бути притягнуті до відповідальності. І змушені будуть сплатити штраф у сумі від 11 900 до 17 000 грн, як це передбачає стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися