text
Головбух: Бюджет

Нараховуємо лікарняні донорам правильно

  • 7 листопада 2017
  • 425

Запитання

Працівник після хвороби приніс до установи листок непрацездатності. Страховий стаж у нього — 2 роки, однак як донор він користується особливими перевагами під час нарахування матеріального забезпечення. Як виплачувати лікарняні донорам?

Відповідь

Справді, лікарняні донорам виплачуються за особливим порядком. Розповімо про нього. Одним із принципів соціального страхування є принцип диференціації розміру виплати допомоги залежно від страхового стажу (ст. 3 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105). Так, на допомогу по тимчасовій непрацездатності у 100%-вому розмірі можуть розраховувати працівники, які мають страховий стаж понад вісім років. Працівники із меншим стажем — отримують виплати у розмірі від 50 до 70%  середньої заробітної плати (доходу).

►Усе про заповнення Звіту з ЄСВ

Однак є ще й особливі категорії громадян, так би мовити пільговики, які навіть попри свій незначний страховий стаж мають право на 100%-ву виплату допомоги. З-поміж них — донори, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10  Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР (п. 5 ч. 1 ст. 24 Закону № 1105).

►Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах: перевіряють ФСС

Йдеться донорів, які протягом року безоплатно здали кров та (або) її компоненти у сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам. Для них допомога по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з захворюванням виплачується у розмірі 100% середньої зарплати незалежно від стажу роботи. Однак дія такої пільги — рік після здачі крові чи її компонентів.

Підтверджує право працівника на означену пільгу Довідка щодо надання донорам пільг за формою № 435/о, затверджена наказом МОЗ «Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в закладах служби крові» від 07.07.2003 № 301.

Тож працівник, який приніс до установи таку довідку, належно оформлену медичним закладом за місцем здачі крові, має право на виплату за листком непрацездатності у 100%-вому розмірі.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль