Головбух: Бюджет

Чи можна зареєструвати податкову накладну у вихідний або святковий граничний день

  • 15 січня 2019
  • 186

Запитання

Чи може платник ПДВ зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації ПН/РК?

Відповідь

Якщо граничний день реєстрації ПН/РК припадає на вихідний, святковий або неробочий день, його вважають операційним днем.

Операційний день триває в робочі дні з 8:00 до 20:00 год. Протягом операційного дня технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, технічні служби ДФС не проводять, крім аварійних випадків (п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246).

Скачати податкову накладну за новою формою

Платник податку на дату виникнення податкових зобов’язань складає ПН в електронній формі та реєструє її в ЄРПН у такі граничні строки:

  • для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, — до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
  • для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  • для РК, які передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, — протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем/покупцем (п. 201.1 ПК).

Відтак, у граничні дні реєстрації ПН/РК (15 число та останній день місяця) платник податку може зареєструвати ПН/РК у загальному порядку, навіть якщо ці дні припадають на вихідний, святковий або неробочий день.

За інформацією ГУ ДФС у Закарпатській області

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Чи можна зареєструвати податкову накладну у вихідний або святковий граничний день
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?
Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися