Головбух: Бюджет

Новорічні подарунки: ПДФО та військовий збір

  • 29 листопада 2018
  • 131

Запитання

Чи мають установи оподатковувати ПДФО та військовим збором вартість новорічних подарунків, безоплатно вручених своїм працівникам?

Відповідь

До загального місячного (річного) оподатковуваного ПДФО доходу працівника не включають, зокрема, вартість дарунків, якщо вона не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (пп. 165.1.39 ПК).

Позаяк мінімальна заробітна плата на 01.01.2018 встановлена на рівні 3723,00 грн, то вартість дарунків, що установа-роботодавець не включає до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника у 2018 році, становить 930,75 грн (3723,00 × 25%).

Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного ПДФО доходу працівника включають, зокрема:

  • вартість отриманого у дарунок майна у межах, що підлягає оподаткуванню за розділом IV ПК;
  • додаткове благо, зокрема, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначену за правилами звичайної ціни.
Таким чином, якщо вартість подарунків перевищує 930,75 грн, то вона оподатковується ПДФО на загальних підставах.

Якщо додаткове благо роботодавець надає у негрошовій формі, він обчислює суму об’єкта оподаткування з урахуванням коефіцієнта (п. 164.5 ПК).

Військовим збором не оподатковуються доходи, які за розділом IV ПК не підлягають оподаткуванню ПДФО або оподатковуються за нульовою ставкою (пп. 1.7 п. 16_1 підр. 10 розд. XX Перехідних положень ПК).

Відтак, вартість новорічних подарунків у розмірі 930,75 грн не підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором.

Не є також базою нарахування ЄСВ вартість новорічних подарунків, які установа придбала за власні кошти для дітей працівників (за Переліком видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим Постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170).

За інформацією Офісу великих платників податків ДФС України

ПДФО для бюджетників: перерахувати і не помилитися

Новорічні подарунки: ПДФО та військовий збір
Олеся СКРИМОВСЬКА головний редактор тижневика "Головбух: Бюджет", у минулому головний бухгалтер
Установи мають право перераховувати ПДФО за будь-який період і в будь-яких випадках. Зазвичай це роблять для самоперевірки. Проте є й обов’язковий перерахунок — річний. Його проводять, коли нараховують зарплату за останній місяць звітного року, тобто в грудні. То як провести перерахунок ПДФО у грудні? Хто і яку податкову соціальну пільгу мав отримувати у 2018 році? Яка відповідальність за порушення законодавства? Будьте в курсі!

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися