Головбух: Бюджет

Допорогова закупівля в Прозорро: звіт про укладені договори чи аукціон

  • 23 жовтня 2018
  • 554

Запитання

Голова обладміністрації видає розпорядження з текстом рекомендувати проведення закупівель від 50 тис. грн із застосування системи Прозоро. Висвітлення на Прозоро звітів про укладені договори понад 50 тис. грн. — це є використання системи чи ні?

Відповідь

Щоб знайти відповідь на Ваше запитання, проаналізуймо статтю 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-III (далі — Закон).

Стаття 2 Закону передбачає, що замовники під час закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) на суму від 200 тис. грн, а робіт — 1,5 млн грн:

  • повинні дотримувати принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом;
  • можуть використовувати електронну систему закупівель.

Оскільки розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня у своїй діяльності підпорядковані відповідному головному розпоряднику, вони мають дотримувати його розпоряджень. У т. ч. й розпорядження щодо використання електронної системи для проведення закупівель вартістю від 50 тис. грн.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Для організації таких закупівель через систему Прозорро замовники затверджують власний Порядок проведення допорогових закупівель, а за основу вони беруть Порядок здійснення допорогових закупівель, затверджений наказом ДП «Зовнішторгвидав» від 13.04.2016 № 35 (далі — Порядок № 35).

Попри те що це незаюстований документ, він враховує всі технічні особливості проведення закупівель в електронній системі. Та й суди посилаються на нього, як на документ, який слід враховувати замовникам під час організації допорогових закупівель.

Порядок № 35 застосовується у разі проведення замовником відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель під час здійснення допорогових закупівель товарів, робіт і послуг (п. 1.1 Порядку № 35). Допорогова закупівля в системі передбачає такі етапи: оголошення закупівлі, період уточнень, подання пропозицій, аукціон, кваліфікація, визначення переможця та завершення закупівлі (п. 5.1 Порядку № 35). Як бачимо, використання електронної системи закупівель, передбачене Законом, означає проведення аукціону в Прозорро.

А про обов’язок замовників оприлюднити про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 Закону говорить абз. 5 ч. 1 статті 2 Закону. Проте ця норма стосується замовників, які проводять допорогові закупівлі товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися