Головбух: Бюджет

Як обчислити страховий стаж для лікарняних?

 • 12 жовтня 2018
 • 693

Запитання

Як обчислити страховий стаж за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності?

Відповідь

Страховий стаж обчислюють в місяцях за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження — у порядку та на умовах, передбачених раніше діючим законодавством.

Під час розрахунку слід враховувати періоди, які зараховують до страхового стажу без сплати страхових внесків до ФСС:

 • період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
 • період отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій;
 • період отримання пенсії по інвалідності з 2011 року (абз. 2 ч. 1 ст. 21 Закону № 1105 та абз. 2 ч. 1 ст. 7 Закону від 18.01.2001 № 2240).

Ці періоди включають до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

До страхового стажу до набрання чинності Закону № 2240 (до 28.02.2001) враховують:

 • періоди, коли особа проходила службу у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, СБУ, внутрішніх військах МВС, військах цивільної оборони та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, а також в органах внутрішніх справ, відповідно до абзацу другого пункту 4 Правил № 1658 (з 29.10.1998 по 27.02.2001);
 • періоди, коли особа проходила службу в Збройних Силах СРСР, в органах Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР та Міністерства внутрішніх справ СРСР, в народному ополченні та партизанських загонах, відповідно до підпункту а) пункту 8 Правил № 252 (з 01.07.1973 по 28.10.1998).

Не зараховують до страхового стажу фізичної особи час навчання у закладі вищої освіти (у т. ч. на підготовчих відділеннях), в аспірантурі, докторантурі й клінічній ординатурі з денною формою навчання.

Документами, які підтверджують дані, на підставі яких обчислюють страховий стаж за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, є:

 • з 01.01.2011 до сьогодні — дані персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, надані застрахованій особі ПФУ у вигляді довідки за період, коли особа перебувала в трудових відносинах із роботодавцями за місцями роботи;
 • до 31.12.2010 — дані із трудової книжки про періоди, коли особа перебувала у трудових відносинах із роботодавцем;
 • до 27.02.2001 — дані із відповідних документів про періоди проходження служби у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, СБУ, внутрішніх військах МВС, військах цивільної оборони та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, а також в органах внутрішніх справ;
 • записи в трудовій книжці працівника про призначення допомоги по безробіттю та її припинення або довідка центру зайнятості про періоди виплати допомоги по безробіттю.

За інформацією Фонду соціального страхування України

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися