Головбух: Бюджет

Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах, якщо декрет тривав більше року?

  • 11 жовтня 2018
  • 75

Запитання

Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах працівниці, яка протягом більше ніж дванадцять місяців перебувала у декреті?

Відповідь

Середньоденну зарплату обчислюють за п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Якщо у розрахунковому періоді перед страховим випадком працівниця з поважних причин не мала заробітку, середню заробітну плату визначають з огляду на тарифну ставку (посадовий оклад) або її частину, встановлену на дату страхового випадку (п. 28 Порядку № 1266).

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Якщо застрахована особа протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку не мала заробітку, тому що була у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею три- чи шестирічного віку, середню зарплату обчислюють шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), встановленої на день настання страхового випадку, на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44) (п. 5 Порядку № 1266).

Крім того, декретні не можуть перевищувати:

  • для працівниці, яка набула менше 6 місяців страхового стажу за останні 12 місяців до страхового випадку, — розміру допомоги, обчисленого із двократного розміру мінімальної зарплати, встановленої на дату страхового випадку;
  • для працівниці, яка працює у страхувальника за основним місцем роботи — розміру допомоги, обчислений із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку (ч. 4 ст. 19 Закону № 1105).

За інформацією ГУ Держпраці у Полтавській області

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися