Головбух: Бюджет

Чи підвищиться зарплата вчителів школи, якщо її перейменують на гімназію чи ліцей

  • 26 вересня 2018
  • 318

Запитання

Чи підвищиться оплата праці педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, перейменованих за рішенням місцевих рад на ліцеї?

Відповідь

Загальну середню освіту забезпечують:

  • початкова школа — заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту;
  • гімназія — заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту;
  • ліцей — заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту (ст. 9 Закону України «Про загальну середню освіту» від 5.09.2017 № 2145).

При цьому ліцей — це середній загальноосвітній навчально-виховний заклад освіти, що забезпечує здобуття освіти понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку талановитої учнівської молоді (Інструкція про організацію та діяльність ліцею, затверджена наказом Міносвіти від 20.07.1995 №217).

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Поряд із традиційними методами і формами організації навчальних занять, у ліцеї застосовують:

  • інноваційні технології та проектування, конструювання, моделювання (теоретичне і технічне);
  • пошуково-дослідницьку роботу, у т. ч. літню навчально-дослідницьку практику та інші види навчальної діяльності.

Зважаючи на особливості роботи педагогічних працівників ліцеїв, а також гімназій, які є закладами освіти нового типу, передбачена й підвищена оплата їх праці. Зокрема, підпункт «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 №102 (Інструкція), регламентує, що посадові оклади (ставки заробітної плати) керівним та педагогічним працівникам ліцеїв та гімназій підвищуються на 10%.

Тож якщо загальноосвітню школу та школу-інтернат перейменували на гімназію чи ліцей без зміни змісту освітнього процесу та обсягу і видів роботи педагогічних працівників, це не є підставою для підвищення ставок їх зарплати як працівникам закладів нового типу за пунком 28 Інструкції.

За інформацією Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися