Головбух: Бюджет

Чи надавати додаткову відпустку чорнобильцям на роботі за сумісництвом

  • 17 серпня 2018
  • 14

Запитання

Працівник — постраждалий внаслідок Чорнобильської катастрофи працює в установі за сумісництвом.Чи може керівник установи надати такому працівнику на роботі за сумісництвом додаткову відпустку строком на 16 календарних днів?

Відповідь

Ні, не може. Пояснимо чому.

Постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи, яких законодавство віднесло до 1 чи 2 категорії, держава гарантує компенсації та пільги — чергову відпустку у зручний для них час, а також додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік (п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-XII від 28.02.1991далі — Закон № 796).

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Зазначену відпустку Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) визначає не як щорічну додаткову відпустку, а як пільгу та компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тобто вона належить до інших видів відпусток, тому на неї не поширюються звичні для щорічних відпусток правила.

На відміну від щорічних відпусток, така відпустка не пов’язана із робочим процесом, її надають незалежно від часу роботи на підприємстві, в установі чи організації.

Управління праці та соціального захисту населення відшкодовує установам та організаціям оплату додаткових відпусток працівникам-чорнобильцям із державного бюджету. Як використовувати, обліковувати такі кошти, звітувати про них і контролювати їх використання, визначає Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою КМУ від 20.09.2005 № 936 (далі — Порядок № 936).

Соціальні виплати, доплати (види допомоги), які передбачають підпункти 6-13 пункту 4 Порядку № 936, проводять за місцем основної роботи (служби) громадян підприємства, установи, організації, військові частини та фізичні особи-підприємці відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, що затвердило Мінсоцполітики (п. 5 Порядку № 936).

Отже, додаткову відпустку, яку передбачають пункт 22 статті 20 та пункт 1 статті 21 Закону № 796, надають громадянам лише за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом таку відпустку не надають.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися