Головбух: Бюджет

Отримуєте роялті: за яким кодом класифікації доходів бюджету вести його аналітичний облік

  • 14 серпня 2018
  • 43

Запитання

Бюджетна установа отримує роялті від іноземних видавців друкованих видань та наукових установ. Ці видавці надрукували наукові публікації згідно з договорами, які з ними уклала установа. За яким кодом класифікації доходів бюджету вести аналітичний облік доходу від роялті?

Відповідь

Обліковуйте цей вид доходу на субрахунку 7311 «Фінансові доходи розпорядників бюджетних коштів» (далі — субрахунок 7311) відповідно до Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі (далі — Порядок застосування Плану рахунків), затвердженого наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219. До цього субрахунку відкрийте аналітичний рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 25010400 «Надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна)» (далі — ККД 25010400).
 

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Надходження коштів за роялті відображайте на аналітичному рахунку, відкритому за цим же кодом до субрахунку 2313 «Реєстраційні рахунки» (Порядок застосування Плану рахунків). Утім, зафіксуйте обраний спосіб обліку цього доходу у своєму Положенні про облікову політику. Поясніть це превалюванням сутності операції над формою отриманого доходу.
 
Так склалось, що бюджетна класифікація власних надходжень бюджетних установ не співпадає із класифікацією доходів за Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 124 «Доходи», затвердженим наказом Мінфіну від 24.12.2010 № 1629 (далі — Стандарт 124).
 
Стандарт 124 уключає роялті до складу фінансових доходів. Але за своєю сутністю операції з отримання цього виду доходу є реалізацією нематеріального активу, що є майном установи. І ви обліковуєте це майно на субрахунку 1211 «Авторське та суміжні з ним права» відповідно до Порядку застосування Плану рахунків. А реалізуєте означений нематеріальний актив іноземним видавцям друкованих видань та науковим установам, передаючи їм згідно з договорами, укладеними між вами та ними, право друкувати ваші наукові публікації в обмін на винагороду у формі роялті.
 
Тож обліковуйте роялті на субрахунку 7311 та передбачайте у своєму кошторисі власні надходження за ККД 25010400. А у розрахунку до нього зазначайте, що ви плануєте отримати дохід у формі роялті від реалізації такого нематеріального активу, як «Авторське та суміжні з ним права».

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися