text
Головбух: Бюджет

Чи може посадовець місцевого самоврядування очолювати неприбуткову організацію

  • 10 серпня 2018
  • 36

Запитання

Голову правління ОСББ обрали заступником міського голови. Чи обов’язково звільнятися з ОСББ, адже це — неприбуткова організація, очільник якої не отримує зарплату?

Відповідь

Голова правління ОСББ не може виконувати свої посадові обов’язки безоплатно. Посадова особа місцевого самоврядування не може одночасно бути головою правління ОСББ.


Заступник міського голови є посадовою особою місцевого самоврядування (ст. 10 Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III).

Якщо Конституція або закони України не передбачають іншого, посадовим особам місцевого самоврядування заборонено:
  • займатися іншою оплачуваною діяльністю — крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту;
  • займатися підприємницькою діяльністю;
  • входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку — крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації (ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII; далі — Закон № 1700).
Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) — юридична особа, яку створили відповідно до закону (ч. 6 ст. 4 Закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 № 2866-III; далі — Закон № 2866).

ОСББ є неприбутковою організацією і не має на меті одержувати прибуток для розподілу між співвласниками (ч. 7 ст. 4 Закону № 2866). Тому в цій ситуації не діє заборона входити до складу правління організації, передбачена Законом № 1700.

Однак за обрання правління ОСББ загальні збори визначають розмір матеріального та іншого заохочення голови та членів правління ОСББ (абз. 9 ч. 9 ст. 10 Закону № 2866).

До того ж голова правління здійснює повноваження з ознаками трудових функцій, зокрема:
Тому з головою правління укладають трудовий договір. А трудовий договір — це угода, за якою працівник зобов’язується виконувати визначену роботу, а роботодавець — виплачувати працівникові заробітну плату (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

Отже, голова правління ОСББ, обраний заступником міського голови, має звільнитися з посади очільника ОСББ.


Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!