text
Головбух: Бюджет

Участь держслужбовця у виборах: чи зараховувати до стажу

  • 2 серпня 2018
  • 6

Запитання

Працівник установи — державний службовець брав участь у виборчому процесі. Чи зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, період участі державного службовця у виборчому процесі?

Відповідь

Ні, не зараховують. Пояснимо чому.

Державному службовцю за його заявою надають відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі (ст. 10 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Таку відпустку надають за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) зараховують, зокрема:
  • час фактичної роботи (виконання посадових обов’язків) протягом робочого року, за який надають відпустку;
  • час, коли працівник фактично не працює, але за ним зберігають місце роботи (посаду) та заробітну плату повністю або частково;
  • час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалось місце роботи (посада) і йому не виплачували заробітну плату у порядку, визначеному статтями 25 та 26 Закону про відпустки.
Оскільки в нашому випадку за період відпустки на час участі у виборчому процесі за працівником не зберігається заробітна плата і така відпустка не передбачена статтями 25 та 26 Закону про відпустки, немає правових підстав зарахувати цей період до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.
Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!