text
Головбух: Бюджет

Чи потрібна згода на обробку персональних даних працівника при прийнятті на роботу

  • 3 листопада 2017
  • 3747

Запитання

Чи потрібно під час прийняття на роботу працівників отримувати від них згоду на обробку персональних даних?

Відповідь

Ні, отримувати від працівників згоду на обробку персональних даних не потрібно. Пояснимо чому.

Персональні дані працівників обробляли на підставі їх згоди до 01.01.2014. Тепер маємо самостійну законодавчо передбачену підставу для обробки персональних даних працівників — «необхідність виконання обов’язку володільця персональних даних, який передбачений законом» (п. 5 ст. 11 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI).

Законодавство про працю покладає на роботодавців чималі обов’язки. Як-то: вести первинний облік працівників, забезпечувати гарантії інвалідам та працівникам із додатковими гарантіями зайнятості, надавати додаткові відпустки працівникам із дітьми, одиноким матерям. Для того аби виконати цей обов’язок, роботодавцю потрібні підтвердні документи, що містять персональні дані.

І саме завдяки згадані законодавчій нормі роботодавці мають законну підставу для роботи з персональними даними працівників і при цьому отримувати згоду на обробку не потрібно.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль