text
Головбух: Бюджет

Чи подавати з податковою декларацією з плати за землю довідку про нормативну грошову оцінку землі

  • 1 листопада 2017
  • 315

Запитання

Платник, коли звітував за звітний період, не подав до органу фіскальної служби довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки разом з податковою декларацією з плати за землю. Чи не буде це підставою для відмови у прийнятті податкової декларації з плати за землю?

Відповідь

Ні, довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки у цій ситуації не потрібна. І такому платнику фіскальні органи не мають права відмовляти у прийнятті податкової декларації з плати за землю за звітний період.

Бо як установлює пункт 286.1 Податкового кодексу України (ПК), підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 Податкового кодексу України; ПК).

Платники плати за землю — юрособи

мають щороку самостійно обчислювати суму податку станом на 1 січня. До 20 лютого поточного року вони повинні подати органу контролю за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Якщо вони дотримали цієї вимоги — вже не потрібно подавати щомісячні декларації.

Якщо юрособа подає першу декларацію (тобто під час фактичного початку діяльності як платник плати за землю), до неї вона має долучити довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Наступного разу довідку потрібно подавати лише тоді, коли затверджена нова нормативна грошова оцінка землі.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль