Головбух: Бюджет

Чи потрібно індексувати орендну плату за державне майно у 2017 році

  • 2 жовтня 2017
  • 524

Запитання

Чи повинна бюджетна установа індексувати орендну плату за державне майно у 2017 році?

Відповідь

Так, індексувати орендну плату у 2017 році потрібно.

Призупинення індексації орендної плати на 2016 рік у разі оренди державного і комунального майна декларував Закон про Держбюджет-2016. Натомість його наступник — Закон про Держбюджет-2017 — згадки про призупинення індексації 2017-го не містить.

Тобто цьогоріч діють у звичайному порядку норми Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою КМУ від 04.10.1995 № 786 (далі — Методика). Керуючись цими нормами та умовами договору, і застосовуємо до орендної плати індекс інфляції.

Нагадаємо, що розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначають коригуванням розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць (п. 13 Методики).

На цьому наполягає й Фонд державного майна України в листі від 15.05.2017 № 10-16-9559.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися