Головбух: Бюджет

Відповідальність за неправильне заповнення податкових накладних

  • 3 липня 2018
  • 15

Запитання

Яка відповідальність передбачена за порушення порядку заповнення податкових накладних та розрахунків коригування до них?

Відповідь

У разі постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК).

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Податкова накладна, яку продавець склав та зареєстрував в ЄРПН, є для покупця підставою для нарахування податку, що належать до податкового кредиту.

Якщо продавець товарів/послуг допустить помилки під час заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 ПК, покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця. Це право зберігається протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період.

До заяви додають копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують сплату податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених за Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Протягом 90 календарних днів із дня надходження заяви зі скаргою орган контролю зобов’язаний перевірити документи продавця, аби з’ясувати достовірність та повноту нарахування ним зобов’язань з податку.

Якщо орган контролю під час перевірки виявить, що продавець товарів/послуг зробив помилку в обов’язкових реквізитах податкової накладної, цьому продавцю доведеться сплатити штраф у розмірі 170 грн та виправити такі помилки (п. 1201.3 ПК).

ЗІР, категорія 101.27

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися