Головбух: Бюджет

Скільки разів змінювати ціну за одиницю товару на 10%

  • 23 червня 2018
  • 206

Запитання

Чи можна декілька разів змінювати ціну за одиницю товару на 10%? Чи після разової зміни ціни одиниці товару та зменшення кількості замовник має розірвати договір та оголошувати нову закупівлю?

Відповідь

Кількість разів, коли замовник може змінювати ціну за одиницю товару на 10%, закон не обмежує. Але встановлює для цього певні вимоги.

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Після того, як сторони підписали договір про закупівлю, і допоки вони не виконають зобов’язання в повному обсязі, змінювати істотні умови договору заборонено (п. 2 п. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII). Законотворці дозволили це лише в окремих випадках. Одним із яких і є зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10%, якщо:

  • відбулося коливання ціни такого товару на ринку;
  • така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

У цій ситуації важливо, аби учасник довів, що відбулася реальна зміна ціни на ринку. І замовник мав документальне підтвердження, що ціна товару на ринку справді зросла.

Така зміна ціни можлива лише тоді, коли предметом закупівлі є товар.

Проте учасники часто шантажують замовників зміною ціни за одиницю товару на 10%. Буває, що вони спеціально демпінгують під час торгів, укладають договір, а потім приносять одразу декілька додаткових угод до договору на підвищення ціни за одиницю товару на 10%.

Пам’ятайте: зміна ціни за одиницю товару на 10% — це право замовника, а не обов’язок. Замовник має все зважити і зробити так, як для нього зручно. Тобто він може погодитися змінити ціну, а може й розірвати договір з таким постачальником.

Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України).

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися