Головбух: Бюджет

Коли вносити зміни до додатка до річного плану закупівель

  • 23 червня 2018
  • 467

Запитання

Чи можна у додатку до річного плану закупівель змінити ціну? Чи вносити зміни до додатка після того, як закупівля вже проведена, але сума договору менша, ніж було заплановано спочатку?

Відповідь

Так, зміни вносити можна. Але за певних умов.

У додатку до річного плану закупівель замовники відображають інформацію про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує порогів, визначених в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII. А саме 200 тис. грн — для товарів, послуг; 1,5 млн грн — для робіт. Для замовників-монополістів ці значення значно вищі — 1 та 5 млн грн відповідно.

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Додаток до річного плану закупівель заповнюють в електронній системі закупівель за формою річного плану закупівель, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 № 490.

Щоб внести інформацію, замовники заповнюють відповідні поля в електронній системі закупівель. І за потреби, скажімо змінити ціну, можуть внести до них зміни. Але! Зміни до додатка до річного плану закупівель замовник може вносити до того, як розпочав закупівлю.

У такому разі у формі річного плану закупівель доступні всі поля, щоб вносити зміни. Потрібно відкрити план, змінити суму та розмістити потрібну інформацію в зміненому вигляді. Тобто замовник може в тій позиції, яка вже внесена, змінити суму. Або ж — просто анулювати цю позицію, поставити «0» і внести нову позицію з тією сумою, яка потрібна.

Після того, як замовник внесе зміни, він далі проводить закупівлю.

А ось вносити зміни до додатка до річного плану закупівель після того, як закупівля вже проведена, не потрібно. Навіть коли ціна зменшилася.

Замовник, коли планує закупівлю, очікує, що на закупівлю потратить певну суму коштів. Цю суму він вносить до форми річного плану закупівель. Зрозуміло, що за результатами торгів замовник не обов’язково потратить саме таку кількість грошей. І після того, як закупівля буде проведена, сума договору може бути меншою.

Наприклад, замовник запланував закупівлю на 100 000 грн, а в результаті закупівлі підписав договір на 90 000 грн. Тобто отримав економію на суму 10 000 грн. Це цілком можлива ситуація, і жодних змін до додатка до річного плану закупівель тут вносити не потрібно.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися