Головбух: Бюджет

Строк дії тендерних пропозицій, якщо договір про закупівлю укладений

  • 15 червня 2018
  • 507

Запитання

У тендерній документації замовник обумовив, що строк, протягом якого тендерні пропозиції вважають дійсними, — 90 днів із дати розкриття тендерних пропозицій. Розкриття тендерних пропозицій відбулося 9 лютого. Договір із переможцем укладений і підписаний 27 лютого. А 5 березня постачальник піднімає ціну за одиницю товару на 10%. Законність своїх дій він трактує тим, що строк, протягом якого тендерні пропозиції є дійсними, — 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій, припиняє свою дію одразу, коли сторони підписали договір. Чи правий постачальник?

Відповідь

Досить часто в практиці торгів сторони не повністю розуміють правову природу такого обов’язкового елемента публічних закупівель, як тендерна пропозиція.

Тендерна пропозиція — це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (п. 30 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII; далі — Закон № 922).

Тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом зазначеного в тендерній документації строку (ч. 4 ст. 25 Закону № 922). Тож тендерна документація повинна містити строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними. Такий строк не може бути меншим ніж 90 днів із дати розкриття тендерних пропозицій (п. 10 ч. 2 ст. 22 Закону № 922).

Така ситуація вводить в оману замовників, які вважають, що закупівельне законодавство встановлює заборону змінювати ціну тендерної пропозиції у вказаний строк.

Проте в момент, коли укладають договір про закупівлю, дія положень Закону № 922 припиняється в усіх частинах, окрім випадків, передбачених статтею 36 цього Закону. Такої позиції дотримується й Мінекономрозвитку в роз’ясненні від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06. Воно пояснює, що вимога щодо обов’язкової дії умов тендерної пропозиції протягом 90 днів необхідна для того, щоб укласти договір у визначений частиною 2 статті 32 Закону № 922 строк. Адже потрібно враховувати те, що процедура закупівлі може бути зупинена через скаргу учасників, відмову переможця торгів укладати договір тощо.

Отже, після того, як договір про закупівлю укладений, вимога щодо строку дії тендерних пропозицій не поширюється на правовідносини між сторонами такого договору. А істотні умови договору про закупівлю можна змінювати, якщо договір вже підписаний, лише у випадках, передбачених статтею 36 Закону № 922.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів та отримайте:


➤ нові КЕКВ 2019-го
➤ лайфхаки з анулювання актів ревізії
➤ понад 700 рішень щоденних робочих ситуацій
➤ користування онлайн-сервісами без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати