text
Головбух: Бюджет

Відпустка для догляду за дитиною до шести років: що зі стажем

  • 13 червня 2018
  • 140

Запитання

У працівниці закінчилася відпустка для догляду за дитиною до трьох років. Проте її дитина потребує домашнього догляду. Працівниця хоче продовжити відпустку по догляду за дитиною до шести років. Чи зараховують час такої відпустки до стажу, який дає право на щорічну відпустку?

Відповідь

Якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці обов’язково надають відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку (ч. 6 ст. 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та п. 3 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати (на підставі медичного висновку — до 6 років) зараховують як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю (ст. 181 КЗпП). До стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, час таких відпусток не зараховують.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль