text
Головбух: Бюджет

Витрати за користування кондиціонером: чи відшкодовувати

  • 13 червня 2018
  • 74

Запитання

Працівник повернувся із відрядження і надав бухгалтеру разом зі звітом про використання коштів на відрядження рахунок за проживання в готелі. У цьому рахунку вказані витрати за користування кондиціонером. Чи повинен керівник установи відшкодовувати такі витрати?

Відповідь

Так, повинен. І ось чому.

Суми витрат на відрядження працівників бюджетних установ затверджує постанова КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98).

Установа за наявності у працівника підтвердних документів відшкодовує йому витрати на найм житла в межах граничних сум, затверджених Постановою № 98, у т. ч. вказані у рахунках на оплату вартості проживання витрати на користування телефоном, холодильником, телевізором та інші (п. 5 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).

До категорії «інші витрати» належать інші послуги, які надають у готелі, що не увійшли до переліку послуг пункту 5 розділу  II Інструкції № 59.

Тому якщо витрати за користування кондиціонером є у рахунку за проживання у готелі чи іншому приміщенні під час відрядження, такі витрати потрібно відшкодувати. На цьому наголошує Мінфін у листі від 03.02.2012 № 31-07230-2-6/534.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!