Головбух: Бюджет

Чи вносити зміни до графіка відпусток

  • 13 червня 2018
  • 621

Запитання

В установу в червні 2018 року прийняли на роботу чотирьох працівників. Чи потрібно до графіка відпусток вносити інформацію про надання їм щорічних відпусток?

Відповідь

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Основним нормативним актом, який встановлює права на відпустки, є Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Окрім того, питання відпусток регулює Кодекс законів про працю України (КЗпП).

Зокрема, стаття 79 КЗпП встановлює, що черговість надання відпусток потрібно визначати у графіках, які затверджує керівник установи за погодженням із профспілкою.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

У графіку відображають відпустки всіх працівників установи: тих, які працюють на постійній основі, сумісників, тимчасових працівників і тих, з якими уклали строковий трудовий договір.

Конкретний період щорічних відпусток у межах, встановлених графіком, керівник установи має узгодити з працівником. Не пізніше ніж за два тижні до відпустки керівник зобов’язаний письмово повідомити про це працівника (ст. 10 Закону про відпустки).

Тобто в установі має бути затверджений графік відпусток, а дату початку відпустки слід узгодити окремо. Зазвичай працівник пише заяву на відпустку відповідно до графіка, а установа видає наказ про надання такої відпустки та ознайомлює з ним працівника під підпис.

Відпустки новоприйнятих працівників також потрібно внести до графіка відпусток.

Якщо трудовий договір уклали з працівником після затвердження графіка, до останнього можна внести відповідні доповнення. На цьому наголошують і фахівці Мінсоцполітики в листі від 25.08.2015 № 475/13/116-15.

Зміни та доповнення до графіка відпусток вносять так само, як і за його складання та затвердження. Якщо графік затверджував керівник установи наказом, то для його доповнення (зміни) також потрібен наказ керівника.

Доповнення (зміни) до графіка відпусток, як і сам графік, погоджують з профспілкою чи її представником (за наявності профспілки в установі) або з представником трудового колективу. Усіх новоприйнятих працівників ознайомлюють з графіком відпусток.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися