Головбух: Бюджет

Відповідальність за ненадання відпустки на дітей

  • 7 червня 2018
  • 846

Запитання

Працівниця бюджетної установи за два роки роботи жодного разу не скористалася своїм правом на відпустку на дітей. Чи не порушує у такому разі установа законодавство про відпустки?

Відповідь

Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), а точніше його стаття 11, забороняє установам не надавати:

Якщо установа порушить цей припис, їй доведеться сплатити штраф, як того вимагає абз. 8 ч. 2 cт. 265 КЗпП.

Однак стаття 11 Закону про відпустки стосується лише щорічних відпусток. Додаткова відпустка на дітей належить до соціальних відпусток і надається в обов'язковому порядку за бажанням працівника.

Законодавство не передбачає строку давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку на дітей. Тож якщо працівниця не скористалася цим правом торік або ж за кілька попередніх років, вона може використати цю відпустку пізніше. Або ж — у разі звільнення, отримати компенсацію за всі невикористані дні відпустки (ст. 24 Закону про відпустки).

Отже, установа не порушує законодавство, якщо її працівниця не скористалася правом на додаткову відпустку на дітей протягом кількох років роботи.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів та отримайте:


➤ нові КЕКВ 2019-го
➤ лайфхаки з анулювання актів ревізії
➤ понад 700 рішень щоденних робочих ситуацій
➤ користування онлайн-сервісами без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати