Головбух: Бюджет

Чи можна піти в декрет з відпустки для догляду за дитиною до трьох років

  • 29 травня 2018
  • 47

Запитання

Працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною віком до трьох років, і відразу по її закінченню хоче взяти декретну відпустку. Чи має вона на це право?

Відповідь

Жінці не обов’язково переривати відпустку для догляду за дитиною віком до 3 років та виходити на роботу, аби отримати право на декретну допомогу на нову малечу (абз. 3 ч. 3 ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Декретну відпустку для догляду за новонародженим оформляйте після закінчення відпустки для догляду за старшою дитиною.

Допологові та післяпологові виплати розраховуйте виходячи з тарифної ставки (посадового окладу), встановленої на день настання страхового випадку.

Якщо тарифну ставку (посадовий оклад) не встановлено, розрахунок проводьте на основі мінімальної заробітної плати на день настання страхового випадку (п. 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).

Джерело: Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів та отримайте:


➤ нові КЕКВ 2019-го
➤ лайфхаки з анулювання актів ревізії
➤ понад 700 рішень щоденних робочих ситуацій
➤ користування онлайн-сервісами без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати