Головбух: Бюджет

Право держслужбовця на щорічну додаткову відпустку

  • 23 травня 2018
  • 14

Запитання

Працівниця установи — державний службовець перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, а потім за медичним висновком — до шести. Чи має вона право за цей час на щорічну додаткову відпустку?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо чому.

Коли держслужбовець набуває п’ятирічного стажу служби, за кожний наступний рік йому надають один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів (ст. 58 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Прожитковий мінімум 2019 і на що він вплине

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Як змінився прожитковий мінімум 2019 року та чого очікувати у 2020-2021 роках? Як прожитковий мінімум вплинув на розміри посадових окладів працівників з оплатою праці за ЄТС? Для вас — дві зручні таблиці.

Додаткові оплачувані відпустки держслужбовцям надають за порядком, затвердженим постановою КМУ від 06.04.2016 № 270 (далі — Порядок № 270).

Так, додаткову відпустку конкретної тривалості надають державним службовцям після досягнення відповідного стажу державної служби (п. 3 Порядку № 270).

Тобто право державних службовців на додаткову оплачувану відпустку та її тривалість залежать не від відпрацьованого в році часу, а від наявності стажу державної служби. Якщо стаж державної служби, скажімо, дев’ять років, тривалість такої відпустки становитиме п’ять календарних днів.

До стажу державної служби включають також час перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а якщо дитина потребує домашнього догляду, — ще й тривалість, визначену в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку (п. 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2016 № 229).

Державному службовцю за час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею три- або шестирічного віку додаткову відпустку не надають (п. 11 Порядку № 270). Після того, як державний службовець вийде на роботу, він матиме право на додаткову відпустку за відповідний стаж служби.

 

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Набридло це спливаюче вікно?

Тоді РЕЄСТРУЙТЕСЯ прямо зараз!

30 секунд на реєстрацію – і ви зможете СКАЧУВАТИ необхідні документи, форми, зразки без обмежень

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися і скачати
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися