text
Головбух: Бюджет

Чи перераховувати відпускні у разі продовження або перенесення відпустки

  • 14 травня 2018
  • 93

Запитання

Працівник установи, перебуваючи в основній щорічній відпустці з 16 по 29 квітня 2018 року, захворів, і йому лікар надав листок непрацездатності на період з 19 по 23 квітня 2018 року. Після лікарняного керівник продовжив працівнику відпустку на 5 календарних днів — з 30 квітня по 4 травня 2018 року. Чи потрібно перераховувати відпускні у зв’язку з продовженням відпустки?

Відповідь

Ні, не потрібно. І от чому.

Посадова інструкція бухгалтера: зразок

Іван ЛЕВАДСЬКИЙ експерт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Прийняли на роботу нового бухгалтера? Ознайомте його з посадовими обов’язками, правами та відповідальністю. Цю інформацію повинна містити посадова інструкція бухгалтера. Підкажемо, як її правильно скласти.

У разі тимчасової непрацездатності працівника щорічну відпустку можна продовжити чи перенести на інший період (ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; ст. 80 Кодексу законів про працю України).

Тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності (п. 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455). Тобто працівник, який захворів під час відпустки, аби її продовжити, має звернутись до лікарні й отримати листок непрацездатності.

Продовжувати чи переносити відпустку — вирішує працівник за згодою керівника установи. Працівник має право вирішувати: продовжити відпустку на всю кількість календарних днів, що припали на період хвороби, чи поділити її на частини. Керівник установи має видати наказ про продовження або перенесення днів відпустки.

Період тимчасової непрацездатності під час перебування працівника у щорічній відпустці оплачують у звичайному порядку відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV, а саме: перші п’ять днів — за рахунок роботодавця, інші дні — за рахунок Фонду соціального страхування України.

Щодо перерахунку відпускних, то в нашому випадку працівник захворів під час відпустки, і відразу ж після лікарняного йому продовжили відпустку на 5 календарних днів, тобто між її першою і другою частинами не було робочих днів. Отже, бухгалтеру не потрібно перераховувати відпускні, і розмір середньоденної заробітної плати залишається той самий.

Якби після лікарняного працівник став до роботи (хоча б на один день) і йому знову надали відпустку, то мало б місце перенесення відпустки. У такому разі це вже будуть інша відпустка й інший розрахунковий період.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися