text
Головбух: Бюджет

Де завіряти лікарняний суміснику

  • 20 квітня 2018
  • 86

Запитання

Працівник за основним місцем роботи надав листок непрацездатності. Але він працює ще й за сумісництвом. Чи потрібно завіряти копію листка непрацездатності на основному місці роботи, аби надати закладу, де працівник працює за сумісництвом?

Відповідь

Так потрібно. Пояснимо чому.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є листок непрацездатності (ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Порядок видачі листка непрацездатності регламентує Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена Наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

Прожитковий мінімум 2019 року

Прожитковий мінімум 2019
Іван ЛЕВАДСЬКИЙ експерт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Яким буде прожитковий мінімум 2019, 2020 і 2021 років? Ми навели у таблиці загальний розмір, а також розміри для конкретних соціальних і демографічних груп населення.

За основним місцем роботи допомогу по тимчасовій непрацездатності або допомогу по вагітності та пологах установа надає на підставі оригіналу листка непрацездатності. А у разі роботи за сумісництвом — копії листка непрацездатності.

Копію має засвідчити керівник із основного місця роботи своїм підписом і печаткою установи. Також до копії листка непрацездатності потрібно додати довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи (п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266). Якщо ж особа працює на кількох роботах за сумісництвом, вона додає ще й довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

Врахуйте, що сумарна заробітна плата, з якої розраховуєте виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом, не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися