Головбух: Бюджет

Як оформити гнучкий режим робочого часу

  • 12 квітня 2018
  • 228

Запитання

Працівниця звернулася до керівника з проханням, аби той дозволив їй через сімейні обставини починати роботу пізніше, ніж установлено правилами внутрішнього трудового розпорядку. Чи можна для такої працівниці запровадити гнучкий режим робочого часу та як це оформити документально?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

У колективному договорі сторони встановлюють взаємні зобов’язання, які регулюють режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку (ч. 2 ст. 13 КЗпП та ч. 2 ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).

То ж для окремих працівників, аби забезпечити ефективніше використання робочого часу, в колективному договорі запроваджуйте гнучкий режим робочого часу.

Гнучкий режим робочого часу — це форма організації праці, за якої працівники самостійно регулюють час початку та закінчення роботи, тривалість робочого часу впродовж робочого дня.

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Працівниця, яка виявила бажання працювати за гнучким режимом, має подати до установи письмову заяву. У заяві вона зазначає бажаний графік роботи і період, на який їй встановлюють гнучкий режим.

Заява працівниці водночас підтверджує її згоду на зміну умов трудового договору. Тож у разі запровадження гнучкого режиму для працівниці повідомляти їй про зміну істотних умов праці непотрібно — такі умови змінюються за її ініціативи.

Після того, як сторони трудового договору запровадили гнучкий режим і обумовили всі деталі, керівник установи підписує заяву працівниці.

Окрім цього, він видає наказ, де зазначає:

  • упроваджений режим праці;
  • конкретні строки його дії;
  • складові робочого часу працівниці;
  • умови застосування гнучкого режиму.

Після закінчення строку, на який для працівниці встановлюють гнучкий режим, вона працюватиме за звичайним режимом. Для цього додаткового наказу видавати не потрібно.

Натомість, якщо працівниця захоче перейти на звичайний режим роботи раніше, вона має написати заяву. На її підставі керівник установи видає наказ про дострокове скасування гнучкого режиму.

Контролює своєчасний початок і закінчення роботи працівниці, яка працює на умовах гнучкого режиму, а також за правильним використанням робочого часу протягом робочого дня керівник структурного підрозділу.

Керівник установи має врахувати складові робочого часу та встановлений обліковий період для кожного працівника, якого переводять на гнучкий режим, та узгодити його час роботи з роботою інших працівників.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися