text
Головбух: Бюджет

Як компенсувати роботу у вихідний день

  • 12 квітня 2018
  • 38

Запитання

Працівник за завданням керівника відпрацював у вихідний день 5 годин. За законодавством про працю та взаємною домовленістю керівник установи має таку роботу компенсувати іншим днем відпочинку. Чи залежить тривалість відпочинку в інший день від часу, відпрацьованого у вихідний день?

Відповідь

Залучати працівників до роботи у вихідні дні законодавство дозволяє, але з вагомих причин. Скажімо, аби виконати невідкладні, наперед не передбачені роботи, від негайного виконання яких залежить у подальшому нормальна робота установи (ч. 1 ст. 71 КЗпП).

Роботу працівника у вихідний день потрібно компенсувати:

  • іншим днем відпочинку або
  • оплатою у подвійному розмірі (ст. 72 КЗпП).

Утім законодавство не визначає умови про компенсацію роботи у вихідний день частиною іншого дня відпочинку. Як і не визначає, що тривалість іншого дня відпочинку залежить від тривалості роботи у вихідний день.

Отже, за роботу у вихідний день незалежно від її тривалості керівник установи має надати працівникові інший повний день відпочинку.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль