Розрахунок допомоги по вагітності та пологам

202

Запитання

Працівниця, яка працює в установі 4 дні на тиждень, зібралася у декретну відпустку. Як розрахувати їй допомогу по вагітності та пологах за такого графіка роботи?

Відповідь

Допомогу по вагітності та пологах розраховують за Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Так, щоб обчислити суму декретних, потрібно помножити середньоденну зарплату на кількість календарних днів, що підлягають оплаті (п. 2 Порядку № 1266).

Щоб визначити розмір середньоденної зарплати, потрібно зарплату за розрахунковий період, на яку нарахований єдиний внесок та/або страхові внески, поділити на кількість робочих днів у розрахунковому періоді. Дні, не відпрацьовані з поважних причин, не враховують (п. 3 Порядку № 1266).

Зверніть увагу!

Поважними причинами відсутності на роботі є:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку за медичним висновком;
  • відпустка без збереження заробітної плати.

Отже, щоб оплатити лікарняний по вагітності та пологах працівниці, яка працює неповний робочий тиждень:

  1. фактичний заробіток, з якого сплачений ЄСВ, поділіть на кількість календарних днів розрахункового періоду;
  2. отриманий результат помножте на кількість днів відпустки по вагітності та пологах.

З розрахункового періоду виключайте дні, не відпрацьовані з поважних причин. Неробочі дні за графіком роботи окремого працівника чи установи в цілому, а також вихідні та святкові дні виключати з розрахункового періоду або з періоду відпустки по вагітності та пологах не потрібно.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь











© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

  Ольга Пастухова, головний редактор порталу «Бюджетник»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль