Головбух: Бюджет

Чи оподатковувати кошти, отримані у вигляді фінансового кредиту

  • 5 квітня 2018
  • 32

Запитання

Чи потрібно оподатковувати кошти, які неприбуткова бюджетна установа отримала у вигляді фінансового кредиту?

Відповідь

Неприбуткові установи та організації не є платниками податку на прибуток (п.133.4 ПК). Вони використовують отримані доходи (прибутки) лише для фінансування видатків на своє утримання, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПК).

Податкова соціальна пільга 2019: визначаємо нові розміри

Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватись податкова соціальна пільга. З’ясуємо, який розмір вона матиме у 2019 році та як її застосувати.

Щоб виконувати свої функції для досягнення результатів, бюджетна установа може отримувати надходження і розподіляти бюджетні асигнування на взяття бюджетних зобов’язань та проведення платежів, визначені у кошторисі на бюджетній період.

Отже, кредит, який отримала неприбуткова бюджетна установа, не потрібно оподатковувати, якщо кошторис такої неприбуткової бюджетної установи передбачає такі доходи.

Зверніть увагу!

Доходи у вигляді сум кредиту неприбуткова бюджетна установа повинна використовувати виключно для фінансування видатків, передбачених кошторисом, на своє утримання, реалізацію мети та напрямів діяльності, визначених установчими документами.

За недотримання цих умов неприбуткову організацію виключать із Реєстру неприбуткових установ та організацій (пп. 133.4.3 та 133.4.4 ПК). А повернутися до лав неприбуткових організацій не так просто.

За інформацією Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися