Відмітка про порушення режиму лікування: чи оплачувати листок непрацездатності

118

Запитання

Чи виплачувати працівникові лікарняні, якщо його листок непрацездатності — з відміткою про порушення режиму лікування?

Відповідь

Підставою для виплати лікарняних є листок непрацездатності (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIVдалі — Закон № 1105).

Чи оплачувати лікарняні, вирішує комісія із соціального страхування, яку створюють в установі (ч.3 ст. 30 Закону № 1105).

Один із обов’язків такої комісії — розглядати правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для оплати лікарняних, правильність їх заповнення, зокрема і випадку порушення працівником призначеного режиму лікування.

Порядок заповнення листка непрацездатності визначений у Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженій спільним наказом Фонду соцстраху нещасних випадків, МОЗ, Мінпраці, ФТВП від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).

У листку непрацездатності в графі «Режим:» лікар обов’язково вказує режим, призначений хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо.

Якщо працівник порушив режим, то у графі «Відмітки про порушення режиму:» лікар зазначає дату порушення режиму і засвідчує це підписом (п. 3.5 Інструкції № 532). Види порушень режиму вказують у графі «Примітка:» й записують у медичній карті хворого.

Порушенням режиму є (п. 4.1 Інструкції № 532):

  • несвоєчасна явка на прийом до лікаря;
  • алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння під час лікування;
  • вихід на роботу без дозволу лікаря;
  • самовільне залишення закладу охорони здоров’я;
  • виїзд на лікування до іншого закладу охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду;
  • відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК тощо.

Працівники, які в період отримання лікарняних виплат порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, втрачають право на ці виплати з дня вчинення порушення на строк, що встановлює орган, який призначає лікарняні (ч. 2 ст. 23 Закону № 1105).

Отже, якщо в листку непрацездатності є відмітка, що працівник порушив режим, встановлений лікарем, йому не виплачують лікарняні з дня порушення і на строк, який визначає комісія із соціального страхування установи.

За інформацією Фонду соціального страхування України у Вінницькій області

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь











© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

  Ольга Пастухова, головний редактор порталу «Бюджетник»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль