text
Головбух: Бюджет

Чи оплачувати працівнику медогляд у вихідний день

  • 17 жовтня 2017
  • 382

Запитання

Керівник установи зобов’язав працівника пройти періодичний медичний огляд, однак обрав для цього вихідний день. Чи оплачувати працівнику такий день проходження медичного огляду?

Відповідь

Оплата медогляду працівників бюджетної установи, як і обов’язок його проведення, визначені законодавством.

Так, стаття 169 Кодексу законів про працю України (КЗпП) зобов’язує роботодавця організовувати медичні огляди працівників:

  • зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці;
  • де є потреба у професійному доборі;
  • віком до 21 року.

Йдеться як про попередній (під час прийняття на роботу), так і про періодичні (протягом трудової діяльності) медогляди.

Ба більше: допоки працівники перебувають в медичному закладі на обстеженні, за ними зберігають середній заробіток за місцем роботи (ст. 123 КЗпП).

Проводять медогляди за списками працівників, внесених до плану-графіка закладу охорони здоров’я. В останньому зазначають також:

  • строки;
  • лабораторні, функціональні та інші дослідження;
  • залучених лікарів.

Тож закон зобов’язує роботодавця організувати проходження медогляду працівниками, а останніх — обов’язково їх пройти у встановлені строки, аби далі бути допущеними до роботи. І якщо медичний огляд проведений у день, який є для працівника вихідним, такий день йому оплачують за середнім заробітком.

Більше інформації читайте також у публікаціях:

• «Медичні огляди працівників: чиїм коштом»;

• «Лікарів залучено до проведення медичних оглядів: як оплатити»

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль