Кошти застави: чи наводити у рядку 610 розділу VІ Приміток ф. № 5-дс

12

Запитання

Бюджетна установа має кредиторську заборгованість — кошти застави, які вона отримує від підслідчих осіб до рішення суду. Інформація про цю заборгованість наведена у Балансі № 1-дс як інші поточні зобов’язання за рядком 1575. Чи наводити цю інформацію у рядку 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс?

Відповідь

Так, у рядку 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс розшифровують усю суму кредиторської заборгованості, яка наведена у Балансі ф. № 1-дс як поточні зобов’язання. Пояснимо, чому та як.

Кошти застави, які установа отримує від підслідчих до рішення суду, показують як інші поточні зобов’язання за рядком 1575 Балансу ф. № 1-дс. Ці кошти знаходяться на рахунках суду в:

 • національній валюті — в органі Казначейства;
 • іноземній валюті — в установах банків.

Як бачимо, це специфічні операції. Адже на час слідства за рішенням суду підслідчий вносить заставу на відповідний депозитний рахунок суду. Це рішення є первинним документом, який визначає умови внесення та повернення застави. Так, застава надає:

 • підслідчому — право перебувати поза межами слідчого ізолятора;
 • державі — гарантії, що підслідчий не ухилятиметься від слідства і без дозволу слідчого не виїжджатиме за межі міста чи району.

Коли суд ухвалить рішення про відсутність складу злочину або навпаки — про відповідальність за його скоєння, установа повертає заставу підслідчому або особі, яка її внесла. Якщо ж підслідчий порушить встановлений режим обмежень, то за рішенням суду установа перераховує заставу до бюджету.

Слідство може тривати роками. Тож щоб навести інформацію про строки таких поточних зобов’язань за рядком 610 розділу VІ Приміток до річної фінансової звітності ф. № 5-дс, у Положенні про облікову політику установі слід зафіксувати принцип, за яким вона визначатиме строки цих поточних зобов’язань.

Скажімо, за принцип розмежування зобов’язань можна обрати дату ухвалених рішень суду про встановлення суми застави. Тоді під час інвентаризації розрахунків за цими датами установа визначатиме статус заборгованості. Наприклад, зобов’язання за заставними сумами, які утворились цьогоріч, вважатиме до 12 місяців, а ті, що виникли до цього — більше 12 місяців, оскільки слідство ще триває.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


Бажаєте скачати файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Бюджетник»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль