text
Головбух: Бюджет

Невикористана відпустка на дітей: чи компенсувати під час звільнення

  • 2 березня 2018
  • 106

Запитання

Працівниця кілька років пропрацювала в установі і лише під час звільнення повідомила, що має статус одинокої матері та надала відповідні документи. Чи компенсувати їй дні невикористаної відпустки на дітей за весь період роботи в установі?

Відповідь

Так, установа зобов’язана виплатити їй грошову компенсацію за невикористані дні відпустки на дітей під час звільнення. Пояснимо чому.

Право на щорічну додаткову оплачувану відпустку на дітей має:

  • мати двох чи більше дітей віком до 15 років або дитини-інваліда;
  • жінка, яка усиновила дитину;
  • мати інваліда з дитинства підгрупи А групи I;
  • одинока мати;
  • батько дитини або інваліда з дитинства підгрупи А групи I, який виховує їх без матері;
  • особа, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А групи I;
  • один із прийомних батьків (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Жінка отримує право на додаткову оплачувану відпустку на дітей, коли набуває статусу одинокої матері. Якщо вона звільняється, установа зобов’язана  компенсувати їй всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки на дітей (ст. 24 Закону про відпустки).

Довідка про заробітну плату: коли і яку складати

Отже, одинока матір має право на грошову компенсацію за невикористані дні відпусток за весь період роботи в установі під час звільнення. При цьому час, коли вона подала документи, що підтверджують статус матері-одиночки, значення не має.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль