Головбух: Бюджет

Повне державне забезпечення сироти під час відпустки для догляду за дитиною

  • 12 жовтня 2017
  • 73

Запитання

Чи зберігається право на повне державне забезпечення за особами із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Відповідь

Ні, право на повне державне забезпечення дітей-сиріт на час відпустки для догляду за дитиною не зберігається. Пояснимо чому.

Правові, організаційні, соціальні засади та гарантії державної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлює Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 12.01.2005 № 2342-IV (далі — Закон № 2342).

Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають:

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

При наданні особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, академічної відпустки за медичним висновком, за ними зберігають на весь період академічної відпустки повне державне забезпечення та виплачують стипендію (ч. 6 ст. 8 Закону № 2342).

Академічною відпусткою вважається перерва у навчанні, право на яку особа отримує у випадку зниження працездатності внаслідок порушень функцій організму, які зумовлені гострими захворюваннями, що потребують тривалого відновлювального лікування; загостреннями хронічних захворювань або частими захворюваннями (понад один місяць за семестр); анатомічними дефектами, які не дають змоги провести відновлювальне лікування під час навчання (абз. 2 Загальної частини наказу Міністерства освіти України та Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Положення про академічні відпустки та повторне навчання у вищих закладах освіти» від 06.06.1996 № 191/153).

Академічну відпустку за медичними показаннями особі надає керівник навчального закладу на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії або головного лікаря лікувально-профілактичної установи, яка провадить медичне обслуговування учасників навчального процесу.

Відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (а у разі, коли дитина хворіє та потребує домашнього догляду, — до досягнення дитиною шестирічного віку) надають відповідно до Кодексу законів про працю України і Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Такі відпустки не належить до академічної відпустки за медичним висновком.

Освітні заходи
Отримайте нові знання
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Бажаєте скачати файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві
➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій
➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися